U Banjoj Luci su danas razgovarale delegacije Srpske demokratske stranke i Nezavisnog pokreta "Svojim putem"- Igor Radojičić. Delegacije su predvodili predsjednici Milan Miličević i Igor Radojičić. Ponovljeno je opredjeljenje oba politička subjekta za opoziciono djelovanje.
- Zajednički je naglašeno opredjeljenje za usaglašen nastup opozicionih stranaka na predstojećim općim izborima 2026. godine. SDS i Nezavisni pokret utvrdit će u narednom periodu oblike i platformu za bližu saradnju i zajedničko djelovanje - napisao je Radojičić na svom X nalogu.
Podsjetimo, Radojičić je nekadašnji bliski saradnik nepravosnažno osuđenog čelnika entiteta RS i SNSD-a Milorada Dodika. Upravo je Radojičić svojevremeno bio potpredsjednik SNSD-a, a obavljao je dužnost čelnika NSRS-a i gradonačelnika Banje Luke. U oktobru 2022. godine Dodik je isključio Radojičića iz SNSD-a. Razlog je bila Radojičićeva neaktivnost.
- Igor je ojačao partiju kad je izašao. Imali smo lažnu koncepciju o njemu. Nemam ni volje da mu poželim dobro, u političkom smislu, u ljudskom da. Imajući u vidu da je pristao da bude dio finansijski kriminalnog sektora…
Igor nema nikakvu snagu. On je ko razmaženo dijete, stalno je nešto plakao, neko je trebao da mu briše suze i mijenja pelene - kazao je Dodik o Radojičiću u maju prošle godine.

