Politika | 25.03.2025.

Teče rok za žalbe

Sud BiH otpremio prvostepenu presudu Miloradu Dodiku

Dodik je optužen za djelo neizvršavanje odluka visokog predstavnika te mu je Sud  izrekao kaznu zatvora u trajanju od jedne godine, kao i mjeru sigurnosti zabrane vršenja dužnosti predsjednika Republike Srpske u trajanju od šest godina

Autor:  Stav

Sud Bosne i Hercegovine je jučer je otpremio prvostepenu presudu u krivičnom predmetu Milorad Dodik i drugi.

 Podsjećamo, Sud BiH je 26. februara 2025. godine izrekao prvostepenu presudu u krivičnom predmetu Milorad Dodik i drugi, kojom se optuženi Miloš Lukić oslobađa od optužbe da je počinio krivično djelo neizvršavanje odluka visokog predstavnika, dok je u odnosu na optuženog Milorada Dodika, Sud donio osuđujuću presudu.

 

Dodik je optužen za djelo neizvršavanje odluka visokog predstavnika te mu je Sud izrekao kaznu zatvora u trajanju od jedne godine, kao i mjeru sigurnosti zabrane vršenja dužnosti predsjednika Republike Srpske u trajanju od šest godina, od dana pravosnažnosti presude, saopćeno je iz Suda Bosne i Hercegovine. 

Anto Nobilo ranije je najavio ulaganje žalbe na presudu. Nobilo je bio Dodikov pravni savjetnik, ali od 13. marta više nije na toj funkciji jer se, kako je objasnio, RS sada odlučio da nastavi borbu političkim sredstvima.

 

Opasne namjere

Al-Aksa na udaru: Planovi za Treći hram postaju državna politika Izraela

Priča amidže Ahmeda

Komunikacijske vještine, lekcija prva: Koji jezik (na)silnik najbolje razumije

Proročanstvo iz 1994.

Glas iz prošlosti: Tupac Shakur je još devedesetih "pročitao" Trumpa

Slučaj "Vukoja 2"

Nove sudije, stari dogovori: HDZ i Trojka opet kroje pravosuđe

Početna Najnovije Najčitanije Na vrh