Društvo | 27.05.2024.

GENOCID U GAZI

U izraelskom napadu na izbjeglički kamp u Rafahu ubijeno 40 Palestinaca

Međunarodni sud pravde u Hagu (ICJ) je 24. maja naredio Izraelu momentalno obustavljanje napada na Rafah

Autor:  R.I

Prema informacijama palestinske novinske agencije WAFA, u napadu Izraela na izbjeglički kamp u Rafahu, uprkos odluci ICJ-a, ubijeno je najmanje 40 Palestinaca, prenosi Anadolu.

Kako je javila WAFA, izraelske zračne snage bombardovale su područje gdje su smješteni šatori palestinskih izbjeglica, u zapadnom dijelu Rafaha, nedaleko od skladišta Agencije Ujedinjenjih nacija za palestinske izbjeglce (UNRWA).

U napadu je ubijeno najmanje 40 Palestinaca.

Palestinski Crveni polumjesec je saopćio da je veliki broj tijela ubijenih, većinom žena i djece, uz veći broj ranjenih, prebačen u bolnice.

Očevici su naveli kako su uslijed napada mnogi šatori planuli, a napadnuto područje nije bilo na listi mjesta koja su bila pod naredbom evakuacije.

Naveli su kako su izraelski vojni avioni izbacili najmanje osam raketa na to područje.

Međunarodni sud pravde u Hagu (ICJ) je 24. maja naredio Izraelu momentalno obustavljanje napada na Rafah.

Martin Gak otvoreno

Jevrejski novinar: Netanyahuov plan "Velikog Izraela" kakav nije viđen od nacizma; gomila ludaka koja kaže polufinale protiv Irana, finale protiv Turske

Dani Ajvatovice

Akademik Duraković u Travniku: Vjerujem da ćemo na prilazima Sirat-ćupriji biti pitani šta smo učinili za Palestinu

Snažne poruke

Erdogan: Cionistički lobiji neće zastrašiti ni mene ni Vladu Turske, nikada nismo oklijevali da stanemo uz potlačene

Izbjeći veći sukob

Senator Bernie Sanders žestok kritičar: SAD se ne smije uvući u "Netanyahuov rat" protiv Irana